Git Product home page Git Product logo

tf-g1's People

Stargazers

 avatar  avatar

Watchers

 avatar  avatar  avatar  avatar  avatar

tf-g1's Issues

Spasování lemu na krytu a drážky na podložce

Lem na krytu nezapadne do drážky v podložce, protože tomu brání vnitřní lemy na spojích krytu.

dsc09967

dsc09970

Je potřeba aby na výšku podložky bylo na krytu více místa a nebo lem na podložce posunout.

Zámky pro přesnější lepení dílů.

Při lepení kapoty 666_1025 jsem zjistil, že je těžké na sebe navázat jednotlivé stěny částí. Pomohl by proto nějaký tvarový přechod, který by umožnil, aby do sebe oba díly před lepením zapadly.

Převis na přední části dílu 666_1025

Přední část, má dělení u výřezu pro motor příliš vzadu. V důsledku toho vzniká převis, který znemožňuje tisk.

Taktéž boční stěny ve výřezu pro motor musí být prodlouženy až na spodní úroveň dílu, aby jejich tisk začínal od podložky.
Je možné, že díky této úpravě bude nutné upravit i díl 666_1027

Vytvořit spojku pro akumulátor pro připevnění k 666_1027

Vytvořit účkovou spojku ve tvaru kvádříku pro připevnění akumulátoru k dílu 666_1027. Společně s vytvořením této spojky udělat díry pro šrouby a otvory pro matky v dílu 666_1027. Spojky by měly nejspíše dvě pro upevnění každého akumulátoru.

Symetrie podložky 1027

Některé části položky mi připadají nesymetricky vzdálené od středu. Například se to teď projevilo na pozici akumulátorů a otvorů pro matky. Něco z toho je posunuté asymetricky. Viz následující obrázky:

image

image

Umístění OpticalFlow senzoru

Do zadní části spodního kritu je potřeba připravit držák Optical Flow senzoru a připravit i průzory pro kameru a ultrazvukový výškoměr.

OpticalFlow senzor vypadá takhle:

Jeho úkolem je koukat dolu na zem a měřit vzdálenost od země a rychlost pohybu vůči zemi. Obě jeho čidla proto musí mít dobrý výhled na zem. Předpokládám, že na spodním krytu proto budou kruhové otvory, případně s kuželovým osazením. Podobně jako u reflektoru.

Rozměry OpticalFlow senzoru](https://pixhawk.org/_media/modules/px4flow-manual-v1.3.pdf).

Připevnění horizontální trubky k dílu 666_1027

Původně jsem myslela, že by se ta trubka dala k podložce připevnit účkovou spojkou, které by se ale musela připevňovat šrouby, což je váha navíc. Ale jelikož trubka je v té podložce položená hluboko, tak mě napadlo, že když plast, ze kterého se tisknou veškeré věci, je ohebný, tak by se mohly vytisknout takové podložky (viz díl 888_1002.scad), které by fungovali na principu připevňování horního a spodního dílu krytu. Jakoby by se zacvakly do připravených děr v otvoru na horizontální trubku. V dílu 666_1027 jsem otvory na tyto spojky znázornila. Jsou pod bodem //připevnění k horizontální trubce. Mohl by ses prosím vyjádřit k tomu, zda by to fungovalo?

Zvětšení výřezu pro motorové lože na dílu podložky 666_1027

Díky řešení převisu #20 bude potřeba rozšířit výřez na podložce. Světlá šířka výřezu by měla být tak 60mm neboť plech motorového lože je na díl 666_1026 uchycen šrouby s šestihrannou hlavou. A na druhé straně šroubů jsou samojistné matice, které musí být dostupné pro seřízení klíčem při sejmutí předního krytu.

Výška 666_1027

Jsi si jistý, že ta podložka bude sedět na podvozkových trubkách?

Díry pro připevnění podložky k hlavní trubce

Vytvořila jsem ty otvory pomocí union, kdy jsem připojila k podložce kvádry v určité šířce. Nejsem si ale jistá, zda to bude fungovat přesně, jak požaduješ, že se tam opravdu přidá materiál. Je to vytvořené hned v začátku hned za sloupky pro GPS. Tak na to prosím koukni.

Tisknutelnost přední části krytu 1025

Přední díl krytu je nakonec lepší tisknout v poloze na lemu. Tím pádem je ale potřeba upravit přední část tak, aby tento způsob tisku umožňovala.
V současném modelu se při tisku oddělují vrstvy na předních stěnách výřezu.

20180106_212621

Optimalizace dílů A a D spodního krytu pro tisk

Potíž s tiskem dílů, které mají otvory pro podvozkové nohy je taková, že pokud se díl tiskne v poloze "na lemu pro podložku" tj. takto:

image

Tak nedopadne dobře tisk kulaté části, která v takové poloze tvoří převis.

Pokud se díl otočí do této polohy
image

Tak tisk z větší části dopadne dobře, až do chvíle než se začnou tisknout výřezy pro podvozkové nohy. Horní strana výřezu (v této poloze) se totiž zhroutí, protože není ničím podepřená.

Návrh na řešení

  • Doplnit výřez pro podvozkovou nohu tenkým čtvercem, o tloušťce stěny třeba 0.6mm. Který bude sloužit k podepření horní strany výřezu během tisku.
    Tento čtverec se pak po vytištění modelu vystřihne, nebo vylomí.
  • Doplnit lem na spoj dílů C a D. To z důvodu aby díl D při tisku lépe držel na podložce.

V principu stejné úpravy se mohou udělat na dílu A.

Lem na horním krytu 1025

Horní díl nezle tisknout, neboť lem v zadní části modelu není spojný se stěnou.
chyba_lemu

Tady by zřejmě bylo vhodné upravit způsob vytvoření všech lemů tak, že budou generovány jako tenké kvádry od kterých bude najednou odečten zmenšený tvar vnitřní kapky. Tím by šlo lemy přidat i jako podélnou výztuhu na stěny krytu.

Zavedení podélných lemů pro výztuhu krytů

Velké kryty se při tisku kroutí a vlní. Tato záležitost by se dala zřejmě odstranit zavedením podélných výztuh. Výztuhy by měly být zřejmě pravidelně po celém obvodu krytu. Zejména důležité je to u rovných částí krytu.

nekonzistence modelu 888_1001

Model přestal fungovat po změně rozměrů. Snažil jsem se to trochu opravit, ale zatím se mi to moc nepovedlo. Současný stav vypadá takhle:

image

Umístění GPS antény

Pod zadní část horní kapoty je potřeba umístit GPS anténu s magnetometrem.
Modul vypadá přibližně takto: https://hobbyking.com/media/catalog/product/cache/1/image/320x230/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/legacy/catalog/55558s2.jpg

A je potřeba, aby byl uchycený na 3 šroubech procházejících otvory skrz plošný spoj.

Ze spodní strany plošného spoje musí být ponecháno výškově alespoň 5mm prostoru pro součástky naletované na spodní stranu plošného spoje.

Umístění Pitotovo trubice

Úpravou dílu 666_1014 je potřeba vytvořit držák "airspeed" senzoru na zadní podvozkovou nohu.
Snímač vypadá takto
pixhawk-px4-differential-airspeed-head-pitot-tube-pitot-tube-airspeedometer-for-px4-autopilot-flight-controller jpg_640x640

A jeho úkolem je měřit rychlost proudění vzduchu. K tomu je potřeba, aby měřící trubice směřovala dopředu proti ose letu.

Nastavení výšky krytu pylonu (díl 666_1032)

Líbilo by se mi, kdyby kryt pro pylon 666_1032 byl vyřešený tak, že se jeho výška dopočítá automaticky, z délky vertikální středové trubky (pylonu).

Pak by bylo možné uříznout definovaně dlouhou vertikální trubku a vytisknout kryt, který k ní bude pasovat. Poměrně výrazně to pomůže pro jednodušší nastavení polohy těžiště.

Tolerance přední části podložky a krytů

Při tisku přední části krytu dochází k mírnému borcení stěn dovnitř. V důsledku toho kryt přesně nekopíruje tvar kapky a pak nejde úplně nasunout na podložku.

20180209_114113

Řešením je odříznutí přední části podložky, která překáží pro správné nasazení krytu.

Odstranění magických konstant z modelů

Některé modely obsahují magické konstanty, které jsou ve skutečnosti závislé na jiných parametrech ale nyní mají hodnotu takovou, aby to zrovna vyšlo.
Příkladem je třeba model držáku akumulátoru. Když jsem změnil parametry rozměrů akumulátoru, tak model přestal fungovat a není to vůbec jednoduché opravit.

Vyztužení dílů B a C spodního krytu 1029

Při vytištění dílu B spodního krytu jsem zjistil, že vrchní stěna, která má být rovná se vlní. Na fotografii to není až tak dobře viditelné. Ale pomohlo by, kdyby žebra, která jsou teď na bočních stěnách byla i na horní stěně.

Dále také přepážka, která odděluje díl B od dílu A není moc dobře vytištěná. Je vidět že na fotografii prosvítá. To je zase tím, že přepážka při tisku není ničím podepřená a tiskne se do vzduchu. Dalo by se to vyřešit tím, že žebra z horní stěny budou pokračovat až přes přepážku na protější zaoblenou stěnu. Tím se stane, že při tisku se budou nejdříve tisknout žebra a pak teprve přepážka, která ale už bude podepřena vytištěnými žebry.

20180214_112020

Stejná záležitost se symetricky týká i dílu C.

666_1029

Vytvořila jsem pro dělení spodního krytu globální parametry jako jsou pro hodní kryt. Zde je to proměnná "bottom_cover_division". Požadoval jsi dělení za přední podvozkovou nohou a před zadní podvozkovou nohou. Jelikož umístění podvozkových noh mám určené zdlouhavým vzorcem, tak jsem si hodnotu spočítala podle jmenovitých hodnot a dělení provedla přibližné, aby to vycházelo. Mám akorát strach v části D, kde je před zadní podvozkovou nohou zbývá malé množství materiálu, aby nedocházelo k ulamování. Důvodem tohoto malého množství materiálu je to, že kdybych dělení posunula, tak by musela vzniknout nová část, protože maximální tisknutelný rozměr by nepojmul celou zbylou část dělenou před zadní podvozkovou nohou až do konce krytu.

Dále podle této globální proměnné pro dělení jsem vytvořila umístění šroubů a rantlů.

Zámky zatím hotové nejsou.

V části B a C jsem tloušťku rantlu udělala 4*hull_wall_thickness. Důvodem je vytvoření otvoru pro šroub a matku pro spojení těchto dvou částí. Zatím jsou zde jen dva šrouby. Mám případně ještě doplnit dva šrouby do spodní části rantlů?

Soubor 666_1025

Horní kryt opraven, základní kapka vytvořena v souboru 888_1000. Pokud bude vše správně fungovat pro tisk, tak se issue uzavře.

Zapuštění akumulátorů do dílu 666_1027

Do podložky by bylo potřeba vytvořit zahloubení pro umístění dvou akumulátorů tohoto typu.
Cílem je zajistit, aby oba akumulátory mohly být chyceny k podložce vytištěnou sponou přitaženou šroubem. A v případě potřeby je bylo možné snadno vyjmout z trupu sundáním části krytu a povolením spony.

Sjednocení otvorů v hlavní trubce

Bylo by výhodné, kdyby hlavní nosníková vodorovná trubka byla na obou koncích opatřena stejnými otvory vytvořenými jedním přípravkem.

K tomu by bylo potřeba upravit otvory v dílu 666_1028 tak, aby byly stejně jako v dílu 666_1026, pokud je to možné.
A pak nakreslit přípravek na vrtání otvorů (podobně jako přípravek u dílu 666_1006). Používal by se tak, že se na oba konce nasadí vrtací přípravky srovnají se přitlačením obou konců na rovnou plochu. A pak se otvory v přípravcích provrtají na stojanové vrtačce.

Neznámé parametry v sestavě 666_2000

Pokusil jsem se vyrenderovat novou celkovou sestavu 666_2000. Zjistil jsem, že tam je použita proměnná "okraj", která ale zřejmě nikde není definovaná.

openscad -m make -o STL/666_2000.stl src/666_2000.scad
ECHO: 2.92971
WARNING: Ignoring unknown variable 'okraj'.
WARNING: Ignoring unknown variable 'okraj'.
WARNING: Ignoring unknown variable 'okraj'. 
WARNING: Ignoring unknown variable 'okraj'.
WARNING: Ignoring unknown variable 'okraj'.

Šrouby pro fixaci krytu

Horní část kapotáže 666_1025 by měla být fixována šrouby s matkami zapuštěnými do dílu 666_1027. Matky by měly být zapuštěny a fixovány tak, aby šrouby bylo možné zašroubovat bez přidržování matek.

Stačí jeden šroub z každé strany každé části krytu.

Kabelový prostup do spodní části krytu

K opticalflow senzoru a k tlakovému snímači pitotovo trubice, které budou umístěny v zadní části spodního krytu je potřeba přivést kabely. Proto je nutný kabelový prostup o rozměrech minimálně 5x10mm z horní plochy podložky 1027 do spodní.

Odlehčení podložky 666_1027

Asi už by se dalo vrátit k tomu odlehčení podložky. Protože teď už snad mohu mezitím zkoušet tisknout ostatní modely.

Rozdělení spodního krytu 666_1029

Spodní kryt je určený jako schránka pro měřicí aparaturu. Měl by proto být uzavřeným celkem, který se namontuje na již sestavené UAV.

Navrhoval bych jej z konstrukčních důvodů rozdělit na tři části:

  1. Přední díl od začátku do první podvozkové nohy včetně.
  2. Středový uzavřený díl skládající se ze dvou polovin určených k sešroubování.
  3. Zadní díl od druhé podvozkové nohy do konce kapkového krytu.

Přední a zadní díl může být přišroubován k podložce stejně jako vrchní kapotáž (666_1025) ale zespodu.
Prostřední díl by pak měl být zasouvací mezi přední a zadní díl s tím, že jeho pozice by pak měla být zajištěna šrouby zašroubovanými skrz přední a zadní díl.

Soubor DROP

888_1000.scad - soubor se základní kapkou.
888_1004.scad - horní kryt.
888_1005.scad - souhrnný soubor jen pro představu.
888_1006.scad - podložka - chybí šrouby od spodního krytu.
888_1007.scad - spodní kryt - zatím jen začátek.

Zub na lemu krytu

Na horním krytu vznikl během úprav zub, který je mezi spodním lemem patřícím do drážky v podložce původním krytem bez lemu:
image

Šrouby pro připevnění krytů k podložce

Díval jsem se na to, jak jsou vyřešené kapsy na matky pro přišroubování krytů v podložce.

obrazek

Moc se mi nezdá to, že jsou hrůzně daleko od stěny. Byl bych totiž asi raději, kdyby bylo možné spodní i horní kryt přišroubovat stejnou délkou šroubů.

Velikost prostoru pro akumulátory

Výška třmenu pro připevnění akumulátorů zřejmě nepočítá s částečným zapuštěním akumulátoru do podložky.

dsc09666

Zároveň skutečné rozměry akumulátoru jsou zřejmě jiné než deklarované v dokumentaci. Liší se zejména délka akumulátoru. Délku zahloubení pro akumulátor by proto bylo potřeba zkrátit na skutečný rozměr, aby se akumulátor nemohl posunout a tím změnit těžiště.

20171223_100902
20171223_100949
20171223_101015

Recommend Projects

  • React photo React

    A declarative, efficient, and flexible JavaScript library for building user interfaces.

  • Vue.js photo Vue.js

    🖖 Vue.js is a progressive, incrementally-adoptable JavaScript framework for building UI on the web.

  • Typescript photo Typescript

    TypeScript is a superset of JavaScript that compiles to clean JavaScript output.

  • TensorFlow photo TensorFlow

    An Open Source Machine Learning Framework for Everyone

  • Django photo Django

    The Web framework for perfectionists with deadlines.

  • D3 photo D3

    Bring data to life with SVG, Canvas and HTML. 📊📈🎉

Recommend Topics

  • javascript

    JavaScript (JS) is a lightweight interpreted programming language with first-class functions.

  • web

    Some thing interesting about web. New door for the world.

  • server

    A server is a program made to process requests and deliver data to clients.

  • Machine learning

    Machine learning is a way of modeling and interpreting data that allows a piece of software to respond intelligently.

  • Game

    Some thing interesting about game, make everyone happy.

Recommend Org

  • Facebook photo Facebook

    We are working to build community through open source technology. NB: members must have two-factor auth.

  • Microsoft photo Microsoft

    Open source projects and samples from Microsoft.

  • Google photo Google

    Google ❤️ Open Source for everyone.

  • D3 photo D3

    Data-Driven Documents codes.